Kandydaci do Rady Powiatu

Okręg nr 1 - Miasto Hrubieszów

Wojciech Sołtysiak – lat 63, mgr inż. ogrodnictwa, właściciel własnego gospodarstwa ogrodniczego od 3 pokoleń, aktualnie wicestarosta Powiatu Hrubieszowskiego. Żona prowadzi kwiaciarnię. Syn prawdopodobnie przejmie po mnie gospodarstwo, jako 4 pokolenie. Moje zainteresowania to brydż sportowy, żagle (marzę o zalewie w powiecie Hrubieszowskim i zrobię wszystko, żeby powstał) oraz wędrówki po górach.

Andrzej Kazimierz Szkudziński- magister matematyki, z zawodu nauczyciel z 48- letnim stażem pracy. Pracę zawodową rozpoczął w Szkole Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie , następnie 46 lat pracował w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie (w tym 10 lat na stanowisku wicedyrektora i 25 lat na stanowisku dyrektora). Odznaczony Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Złotą Odznaką Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów oraz Odznaką Zasłużonego Działacza PZPC, wielokrotnie nagradzany nagrodami Kuratora Oświaty oraz Starosty Hrubieszowskiego. Obecnie emeryt.

Edyta Ewa Burdzy – mężatka, matka dwóch nastoletnich synów. Nie należy do żadnej partii politycznej. Wykształcenie wyższe, znajomość języków obcych. Pierwszy raz kandyduje do samorządu Rady Powiatu, niemniej zagadnienia związane z samorządem są jej bliskie gdyż pracuje jako manager w Spółdzielni socjalnej „Galeria dobrego smaku”, która prowadzi kawiarnię z cukiernią „Lalka” i współpracuje z Gminą Hrubieszów. Jest osobą komunikatywną i niekonfliktową, otwartą na współpracę z różnymi ludźmi.

Udziela się społecznie i charytatywnie w wielu akcjach prowadzonych na rzecz mieszkańców Powiatu hrubieszowskiego.
Jej pasje to dom i ogród, czytanie dobrej literatury, podróże te bliskie i dalekie.
Jej wizją pracy na rzecz społeczeństwa jest dobra współpraca powiatu ze wszystkimi gminami i miastem Hrubieszów, dążenie do realizacji wspólnie wytyczonych celów ponad podziałami.

Andrzej Bogatko – rodowity hrubieszowianin, od urodzenia mieszka w Hrubieszowie. Od 2008 roku pracuje w samorządzie – powiatowy rzecznik konsumentów, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, obecnie kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzeszczanach. Zna pracę w samorządzie od podszewki. Wspiera finansowo i rzeczowo różnego rodzaju zbiórki dla osób potrzebujących. Rozwój miasta Hrubieszowa i współpraca aby ten rozwój spotęgować są bardzo ważne, ale najważniejszy jest człowiek

Anna Maria Lecka – hrubieszowianka z dziada pradziada. Nie należy do żadnej partii politycznej, niemniej jest otwarta na współpracę ponad podziałami partyjnymi z ludźmi mądrymi, dążącymi do osiągnięcia wspólnych celów dla dobra mieszkańców całego powiatu. Karierę zawodową rozpoczęła w Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego w Hrubieszowie począwszy od majstra na budowie, a skończywszy na stanowisku Dyrektora d/s technicznych. Przez 25 lat aż do emerytury była Naczelnikiem Wydziału Inwestycji, Gospodarowania Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Hrubieszowa. Oprócz pracy zawodowej piastowała również mandat radnej Rady Miejskiej w Hrubieszowie (kadencja 1994-1998) oraz 2-krotnie mandat radnej Rady Powiatu (kadencja 2006-2010 oraz 2 lata w kadencji 2018-2024). Znająca zarówno problemy i potrzeby miasta Hrubieszowa, a z racji obecnie wykonywanego zawodu Inspektora Nadzoru i Kierownika Budowy na terenie powiatu hrubieszowskiego, także potrzeby mieszkańców powiatu. Całym sercem oddana pracy zawodowej i społecznej, wrażliwa na krzywdę ludzi i zwierząt. Od 50 lat wierna kibicka polskich siatkarzy, pasjonatka muzyki jazzowej.

Małgorzata Tymecka – lat 54, bezpartyjna, wykształcenie wyższe, od 33 lat pracuje na stanowisku pielęgniarki w SP ZOZ w Hrubieszowie, mężatka, 3 synów.

Elżbieta Janina Lebiedowicz – mieszkanka Miasta Hrubieszowa. Przez wieloletni okres pracy zawodowej związana z pomocą społeczną. Od grudnia 1981 r. do kwietnia 1990 r. była zatrudniona w ZOZ Hrubieszów na stanowisku pracownik socjalny i Kierownik Ośrodka Opiekuna Społecznego. W roku 1990 tworzyła – wspólnie z organami administracji państwowej – wszystkie ośrodki pomocy społecznej na terenie miasta i powiatu hrubieszowskiego. Od maja 1990 r. do lutego 2017 r. wykonywała zadania pomocy społecznej na stanowisku Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Jest inicjatorką i realizatorką utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy, Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo, Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także organizatorką różnorodnych przedsięwzięć charytatywnych na rzecz środowiska lokalnego, przy efektywnej współpracy ze szkołami, instytucjami, zakładami pracy, jednostkami samorządu oraz organizacjami sektora społecznego.
Bardzo ceni pracę z ludźmi wyznając zasadę, że pracownicy zakładów czy jednostek samorządowych służą swoja wiedzą merytoryczną i umiejętnościami wszystkim potrzebującym, nie zajmując pozycji uprzywilejowanej w relacjach „obsługujący – obsługiwany”.
Prawidłowe wykonywanie zadań na rzecz samorządu miejskiego czy powiatowego upatruje w partnerstwie jego podmiotów, umiejętnym wykorzystywaniu potencjału zasobów ludzkich a także przy poszanowaniu odmienności poglądów i zdań, jako ważnego czynnika rozwoju a nie destrukcji.
Zdobytą wiedzę merytoryczną i doświadczenie zawodowe chciałaby wykorzystać w pracy Rady Powiatu Hrubieszowskiego.

Okręg nr 2 - Gmina Hrubieszów i Gmina Werbkowice

Danuta Muzyczka
Przez 10 lat pełniłam funkcję radnej Rady Gminy Werbkowice, obecnie radna Rady Powiatu Hrubieszowskiego. Moje pasje od zawsze to sport i pomoc osobom w potrzebie poprzez m.in. organizację wydarzeń charytatywnych. Lubię pomagać, dlatego też jest bardzo blisko ludzi i zwierząt.
W sprawowaniu funkcji radnego zawsze najważniejszy jest dla mnie człowiek.

Szanowni Państwo,
mam zaszczyt i przyjemność poinformować Państwa, że zdecydowałem się na kandydowanie do Rady Powiatu z listy autentycznie niezależnego od partii politycznych Komitetu Wyborczego Wyborców Inicjatywa Samorządowa. Chciałbym- jeśli taka będzie Państwa wola- służyć swoim samorządowym i społecznym doświadczeniem reprezentując interesy mieszkańców w Radzie Powiatu. Wybór mojej osoby na funkcję radnego jest gwarancją obiektywizmu, spokoju i skuteczności. Mam nadzieję, że pełniona funkcja Wójta Gminy Hrubieszów przez okres 26-ciu lat dobrze będzie służyć w pracy na rzecz naszej Małej Ojczyzny- Powiatu hrubieszowskiego.

Jestem absolwentem Wydziału Politologii UMCS w Lublinie o specjalności samorząd i polityka lokalna. Pochodzę z miejscowości Mieniany, gdzie aktualnie mieszkam. Od 2000 roku zatrudniony jestem w Urzędzie Gminy Hrubieszów początkowo jako stażysta, pracownik biurowy, kierownik referatu, a od 2014 roku pełnię funkcję Sekretarza gmin Hrubieszów. Wieloletnią pracę zawodową w samorządzie gminnym łączyłem z wykonywaniem podczas trzech kadencji, przypadających na lata 2006-2018 mandatu Radnego Rady Powiatu w Hrubieszowie. Jestem też od 2011 roku do chwili obecnej Prezesem Stowarzyszenia Hrubieszowskiego „Lepsze Jutro” Lokalna Grupa Działania, pozyskującego środki unijne na rozwój infrastruktury społecznej oraz przedsiębiorczości na terenie Powiatu Hrubieszowskiego. Jak do tej pory udało się pozyskać na ten cel ok 25 milionów. Działam również od wielu lat jako członek zarządu gminnego Związku OSP RP w Hrubieszowie. Zawsze jestem otwarty na współpracę i działalność na rzecz środowiska lokalnego.
Zdecydowałem się kandydować do Rady Powiatu w Hrubieszowie, chcąc wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, dotyczące funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego nie tylko, jako jednostek podziału administracyjnego kraju, ale przede wszystkim wspólnot lokalnych budowanych na więzi, współpracy i wzajemnych relacjach mieszkańców. Każdą taką wspólnotę charakteryzują niejednokrotnie indywidualne cechy, niepowtarzalny duch i klimat. Tak też jest z Powiatem Hrubieszowskim.

Proszę postawmy na energię, doświadczenie, wiedzę oraz przed wszystkim na umiejętność pracy ponad podziałami.

Proszę o Wasze zaufanie oraz głosowanie na mnie w nadchodzących wyborach do Rady Powiatu Hrubieszowskiego. Razem możemy budować lepszą przyszłość dla naszej społeczności, opartą na postępie, ochronie środowiska i szacunku dla naszej ziemi.

Mam 43 lata, żonaty. Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, technikiem geodetą oraz klasyfikatorem gruntów. Od urodzenia mieszkam w Gminie Werbkowice przez 40 lat w Werbkowicach a obecnie w miejscowości Alojzów, w tej Gminie realizuję się jako pracownik Urzędu Gminy Werbkowice już od 24 lat na stanowisku inspektora ds. mienia komunalnego i gospodarki nieruchomościami. Jako społecznik jestem wiceprezesem klubu sportowego „MLKS” Kryształ Werbkowice. Jako Radny Powiatowy chcę działać dla Naszej Gminy i Powiatu Hrubieszowskiego pracować, wykorzystując swoje umiejętności, ambicje i doświadczenie.
Biorąc pod uwagę moje doświadczenie zawodowe i społeczne, kim jestem, mogę śmiało powiedzieć, że czuję się przygotowany do wzięcia na siebie sterów Radnego Powiatowego.
Jeżeli zostanę Radnym Powiatowym to dołożę wszelkich starań, aby Nasz Powiat a w szczególności Nasza Gmina rozwijała się dynamicznie i perspektywicznie.
Licząc na Państwa zaufanie zapewniam, że w razie wyboru, zrobię wszystko, by sprostać oczekiwaniom wyborców i skutecznie realizować ich Pomysły i Rady.

Od 2011-2024 sołtys wsi Kobło, od 2016-2020 roku Prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Wspierania Promocji Wsi Kobło, a także od 2011 członkini Koła Gospodyń Wiejskich. Aktywny członek organizacji społecznych, zawsze otwarta na współpracę i działalność na rzecz środowiska lokalnego.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Od 1990 r. związany z oświatą na terenie Gminy Hrubieszów. W latach 1990 – 1999 nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kozodawach. W latach 1999 – 2019 dyrektor Gminnego Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Kozodawach. Od 2019 r. nauczyciel, a od dwóch lat dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mienianach. Prywatnie mieszkaniec Czerniczyna, żonaty, ojciec dwóch dorosłych synów. Moje życiowe motto brzmi: jeśli chcesz zasłużyć na szacunek – szanuj innych ludzi. Zawsze byłem i jestem otwarty na dialog i współpracę. Myślę, że to odpowiedni czas na zaangażowanie się w pracę na rzecz mieszkańców powiatu.

Mama trójki dzieci, ukończyła policealne studium medyczne o kierunku opiekun medyczny. Miejsce pracy SP ZOZ Hrubieszów stanowisko sekretarka medyczna. Sołtys od 2014 rok w miejscowości Zagajnik. Aktywnie działam na rzecz lokalnej społeczności. Kandyduje bo cenie sobie kontakt z drugim człowiekiem i pracę na jego rzecz, satysfakcjonujące jest dla mnie kiedy mogę komuś pomóc w potrzebie. Jestem zawsze otwarta na współpracę na rzecz lokalnej społeczności. Moje motto brzmi „twoje potrzeby moje priorytety”.

Okręg nr 3 - Gmina Mircze i Gmina Dołhobyczów

Szanowni Mieszkańcy Gminy Mircze i Gminy Dołhobyczów,
zbliżające się wybory samorządowe są niezwykle istotne dla naszej wspólnoty. Kandyduję do Rady Powiatu, ponieważ widzę potrzebę zmian w poniższych obszarach:
Rozwój Gospodarczy. Pragnę działać na rzecz tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi małych firm, poprzez programy szkoleniowe i doradcze oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Uważam, że należy dążyć do działań w zakresie większego wsparcia rolnictwa m.in. poprzez promowanie lokalnych produktów i możliwość ich przetworzenia w naszym powiecie.
Przebudowa Dróg Powiatowych. Jako radny będę wspierał przeglądy i modernizację istniejącej infrastruktury drogowej. Decyzje będą podejmowane z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie naszych mieszkańców.
Współpraca Między Samorządami i Tworzenie Przyjaznej Atmosfery. Wierzę w siłę współpracy między samorządami. Będę dążył do budowy partnerskich relacji z sąsiednimi gminami, wymiany doświadczeń oraz tworzenia projektów inwestycyjnych służących naszemu wspólnemu rozwojowi. W atmosferze wzajemnego szacunku i otwartości możemy osiągnąć znacznie więcej.
Zdrowie mieszkańców. Chcę podjąć działania w zakresie uratowania naszego Szpitala Powiatowego przed upadkiem. Można to zrobić poprzez zachęcenie lekarzy do pracy w naszym szpitalu oraz pozyskanie funduszy zewnętrznych na jego modernizację.
Liczę na Państwa zaufanie i wsparcie w nadchodzących wyborach do Rady Powiatu Hrubieszowskiego. Razem możemy stworzyć lepszą przyszłość opartą na rozwoju, bezpieczeństwie oraz współpracy w naszym powiecie.
 

Moi drodzy,
zwracam się do Państwa z prośbą o rozważenie możliwości udzielenia mi Swego mandatu zaufania w nadchodzących wyborach samorządowych. Jestem inżynierem budownictwa, magistrem rachunkowości i finansów gospodarczych, ukończyłam również trzy kierunki studiów podyplomowych. Od niemal 20 lat pracuję w jednostkach samorządu terytorialnego. Obecnie zajmuję stanowisko zastępcy kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich. Wspólnie z mężem prowadzimy gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję roślinną. Mamy trójkę dzieci. Jestem osobą wrażliwą na cudzy ból, krzywdę dlatego czynnie udzielam się we wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych mających na celu pomoc bliźniemu. Jestem członkiem trzech stowarzyszeń działających na terenie naszego powiatu, działam w Szlachetnej Paczce, wspieram protestujących Rolników. Uwielbiam gotować, lubię podróże, jestem osobą społecznie odpowiedzialną. Pięć lat temu dzięki Państwa poparciu uzyskałam mandat Radnej Rady Powiatu. Z tej perspektywy poznałam problemy i oczekiwania mieszkańców, które z dużym zaangażowaniem rozwiązywałam.
Rozmowy z Państwem dają mi motywację do dalszego działania na rzecz rozwoju Naszych gmin.

Z pełną odpowiedzialnością pragnę podjąć kolejne działania by żyło się Wam lepiej. Jestem gotowa nadal służyć Wam Mieszkańcom jako Wasz przedstawiciel w Radzie Powiatu Hrubieszowskiego.

Zamężna, dwóch dorosłych synów. Ukończyłam Technikum Rolnicze oraz Policealną Szkołę Medyczną. Obecnie pracuje jako opiekun medyczny w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.
Od trzech kadencji pełnię funkcję sołtysa w miejscowości Kościaszyn.

Żonaty, dwoje dzieci, wykształcenie wyższe, zawód grafik komputerowy. Obecnie członek zarządu Fundacji BRAMA Kultura i Tradycja Wsi Nadbużańskiej.
Od 2019 roku współorganizator warsztatów dla dzieci i młodzieży, koncertów, wernisaży, spotkań z artystami ludowymi promujących lokalnych twórców w zabytkowym obiekcie – Brama Parkowa w Kryłowie. Pracuję nad uruchomieniem Skansenu i muzeum dawnego miasta Kryłowa.
Właściciel gospodarstwa agroturystycznego „Mikołaj i wilk. Malowany dom” w Kryłowie.

Wykształcenie wyższe, absolwent Politechniki Lubelskiej. Prowadzi kilkunastohektarowe gospodarstwo rolne we wsi Kadłubiska, w gminie Dołhobyczów. Działacz Dołhobyczowskiego Stowarzyszenia Regionalnego. Inicjator budowy pomnika chwały 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Dołhobyczowie. Pasjonat historii regionalnej i historii kresów. Bezpartyjny.

Okręg nr 4 – Gmina Trzeszczany, Gmina Uchanie i Gmina Horodło

Dariusz Fornal, lat 54, żonaty, dwóch synów.
☑️Wykształcenie:
▪️ mgr inż. elektroenergetyk absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Lubelskiej 1989-1994,
▪️ Studia Doktoranckie na Wydziale Elektrycznym Politechniki Lubelskiej 2000-2003,
▪️ Studia Menadżerskie Fundacja Polsko-Amerykańska OIC Poland oraz Uniwersytet Illinois USA 1996-1997,
▪️ Studia Podyplomowe w zakresie Planowania i Marketingu Politechnika Lubelska 1997-1998,
▪️ Studium Pedagogiczne Politechnika Lubelska Katedra Metod i Techniki Nauczania 1992-1994,
▪️ Liceum Ogólnokształcące im Stanisława Staszica w Hrubieszowie profil matematyczno-fizyczny 1985-1989.

☑️Działalność samorządowa:
Radny Rady Powiatu 2014-2018:
▪️ Członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i administracji.
Radny Rady Powiatu 2018-2024:
▪️ Przewodniczący rady Powiatu,
▪️ Przewodniczący /Członek Komisji Rewizyjnej,
▪️ Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych.

☑️Dodatkowe kwalifikacje i umiejętności:
▪️ Egzamin Państwowy dla kandydatów na członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa – Ministerstwo Skarbu Państwa,
▪️ Członek Komisji Kwalifikacyjnej Urząd Regulacji Energetyki oraz Stowarzyszenia Energetyków Polskich,
▪️ Członek i Delegat Lubelskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – uprawnienia budowlanego do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacji w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych nr LUB/0047/PWOE/04.

☑️Przebieg pracy zawodowej:
▪️ Rejon Energetyczny Zamość Główny Specjalista od 2020 do dnia dzisiejszego,
▪️ Rejon Energetyczny Chełm Dyrektor 2014-2020,
▪️ Posterunek Energetyczny Hrubieszów Główny Specjalista Kierownik Posterunku 2012-2014,
▪️ Rejon Energetyczny Hrubieszów Dyrektor 2001-2012.
▪️ Rejonowy Zakład Energetyczny w Hrubieszowie Kierownik Wydziału Utrzymania 1995-2001,
▪️ Rejonowy Zakład Energetyczny w Hrubieszowie Mistrz ds. Stacji 1994-1995 Rejonowy Zakład Energetyczny w Hrubieszowie Stażysta, Elektromonter Zabezpieczeń 1994.

☑️Jako Radny Rady Powiatu w Hrubieszowie chciałbym podjąć działania mające na celu:
▪️ przywrócenie etosu urzędnika starostwa powiatowego,
▪️ poprawa funkcjonowania SP ZOZ w Hrubieszowie,
▪️ walkę z korupcją i nepotyzmem w jednostkach organizacyjnych powiatu,
▪️ rozwój i modernizację infrastruktury drogowej,
▪️ odbudowę szkolnictwa zawodowego,
▪️ rozwój przedsiębiorstw sektora rolno-spożywczego, jak również działania w kierunku ułatwienia powstawania nowych.

✔️Liderka – sercem w świecie organizacji pozarządowych, nogami w biznesie.
✔️Przedsiębiorca, trener/ wykładowca, animator działań lokalnych. ✔️Realizatorka wielu projektów z zakresu aktywizacji osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, młodzieży, seniorów, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Od 15 lat prowadzi Stowarzyszenie Aktywnych Animatorów Kultury wspierające społeczność powiatu hrubieszowskiego.
✔️Doświadczenie zawodowe: mentor, coach rozwoju osobistego i biznesowego, specjalista ds. marketingowych w przedsiębiorstwach prywatnych i sektorze ekonomii społecznej, wieloletnie doświadczenie w zarzadzaniu w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych oraz biznesie.
✔️Kierunki ukończonych studiów: Zarządzanie zasobami ludzkimi i psychologia pracy, Animator i menedżer kultury, studia podyplomowe: DBA, MBA, zarządzanie w ochronie zdrowia, zarzadzanie w oświacie.

Motto życiowe😊
„Wszystkie wielkie rzeczy zaczynają się od zaangażowania, odwagi i wiary w siebie”. Brené Brown

Mam 39 lat, mieszkam w Teratynie. Pierwsze lata życia spędziłam w Miednikach. Przez lata młodości mieszkałam w Hrubieszowie. Jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci i szczęśliwą żoną swojego męża.
Od przeszło dekady prowadzę własną kancelarię adwokacką w Hrubieszowie. Praca adwokata ujawnia przede mną problemy, z jakim się mierzą mieszkańcy naszego Powiatu. Byłam pierwszym z Hrubieszowa adwokatem świadczącym pomoc prawną w ramach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej dla jego mieszkańców Powiatu. Z pasji i obowiązków zawodowych przemierzam i poznaję wszystkie zakątki naszego Powiatu – widzę jego potencjał, potrzeby i niedomagania.
Jako żona przedsiębiorcy i rolnika znam wyzwania, przed jakimi stoją te grupy zawodowe i jakie są ich oczekiwania wobec samorządu terytorialnego.
Będąc matką, zorientowana jestem na edukację, zdrowie i zdrowie społeczne.

Uwielbiam góry i wędrówki po nich oraz niedzielne spotkania przy rodzinnym obiedzie. Lubię czytać książki.

Każdemu, kto odda na mnie głos, z góry dziękuję.


Ufam, że każdy z nich przyczyni się do wprowadzenia zmian koniecznych dla efektywności pracy Rady Powiatu na rzecz mieszkańców. 

Wiek 54 lata, wykształcenie wyższe rolnicze, absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie. Rolnik, prowadzi gospodarstwo rolne. Radny Gminy Trzeszczany w latach 2010-2014.

Wiek 62 lata, wykształcenie– średnie. Obecnie emerytka. Przed emeryturą prowadziłam wspólnie z mężem gospodarstwo rolne we wsi Hrebennne. Troje dorosłych dzieci. Od 2019 roku sprawuję funkcję Sołtysa wsi Hrebenne. Od lata współpracuję z Kołem Gospodyń Wiejskich w Hrebennem. Moje pasje to kwiaty oraz ogród. Lubię pomagać i pracować społecznie na rzecz swojej miejscowości i ludzi potrzebujących wsparcia.